Translate

sobota 2. května 2015

Upíři z Morganville 04 - Slavnost bláznů


Slavnost bláznů / Feast Of Fools

Série : Upíři z Morganville 4
Autor : Rachel Caine
Nakladatelství : Brokilon
Anotace : 


Ve městě Morganville žijí upíři a lidé spolu v relativním klidu.
Studentka Claire Danvers tomu ale nikdy neuvěřila - obzvlášť, když se objevil Bishop, starý upír, který ohrožuje křehkou harmonii mezi živými a mrtvými.
Co požaduje od města živých a mrtvých je nepředstavitelně zlověstné.
Má to být pouze obyčejný ples, kterého se zůčastní upíři i lidé.
A pouze Claire si uvědomuje hrozící nebezpečí a past, která číhá na Morganville...


Recenze : 


Naprosto bez mučení přiznávám, že tento díl mi přišel trošku slabší. 
Jasně, objevilo se zase spousta problémů, včetně přestěhování rodičů Claire do městečka Morganville, ale něco pořádného se děje až po půlce, ne-li přímo ke konci knihy.
Celý díl se točí kolem návštěvy Améliina (Zakladatelčiného) otce Bishopa, který je jak pokrevní otec tak i z hlediska stvoření. Ten sebou přiveze i své nohsledy, kteří samozřejmě stejně jako Bishop  neuznávají nový způsob krmení a vztahy s obyvatelstvem městečka.
Naopak u Amélie zjistíme, že není až taková mrcha, za jakou se nám jevila. 
Claire se konečně ukázala jako dostatečně vyspělá na to, aby zvládla v tomto městě přežít. 
I když pravda, v některých scénách se nám na chvilku projevila jako rozmazlený spratek. 
To se ostatně stane už na začátku knihy, kdy se přiřítí rodina a udělají hysterickou scénu, kterou jim podsunul Bishop.
Jakmile se kniha rozjede, je plná zápletek a strategických tahů upírů, kteří se sjednotili proti Bishopovi a jeho bandě.
Docela mě pobavila scéna, kdy rodiče konečně zjistí, co je městečko zač a tak se matinka při telefonátu Claire rozbrečí a omlouvá se jí, že udělala strašnou chybu, že jí nenechala studovat tam, kde chtěla a že už chápe, že jí a otce chránila.
Jen se nestačím divit, že rodiče se ani nepokusili svou dceru dostat z toho města či jakkoliv se jí pomoc, jakmile jim došlo, že město je plné upírů a dcerunka o tom celou tu dobu ví, bylo naprosto v pořádku, že bydlí mimo domov, že nechce odejít ze školy atd.
Dům už nemá jednu duši, ale hned několik a i když ještě v minulém domě nemohl ani sám majitel Michael udílet rozkazy domu, tak Claire najednou může…
Popravdě nějak netuším co si o tomto díle myslet. Vlastně ani zápletka mezi Olivierem a Amélií, kdy ji chytil v Myrninově laboratoři nebyla nijak vysvětlena a to i přes to, že v té chvíli ještě nebyl Bishop poblíž.
Nicméně tak či tak, pokud máte chuť na něco u čeho absolutně nemá cenu přemýšlet a chcete si oddychnout směle do ní. Žádné komentáře:

Okomentovat